Haber

MEB: 20 ​​binden fazla öğrenci döndü

ANKARA (İGFA) –Milli Eğitim Bakanlığı olarak büyük depremlerin ardından vatandaşlara hayatın normalleşmesi için her türlü desteğin verildiğini kaydeden Bakan Mahmut Özer, eğitimin normalleşmesi için büyük çaba sarf ettiklerini söyledi.

Bakan Özer, afet bölgelerinde eğitimi normalleştirirlerse hayatın normalleştiğini gördüklerini vurguladı.

Başlangıçta 10 ilden 71 ile yatay geçişin açıldığını kaydeden Bakan Özer, “Öğrencilerimizin velileri başka illere götürülerek sevk edildi. Nakil sayısı 250 bine ulaşmıştı. Ancak şu anda 81 ilde eğitim var. mütevazi, nakillerini alan öğrencilerin okullar açıldıktan sonra tekrar bölgeye nakledildiklerini gördük.Bini aşkın öğrencimiz geri döndü.Tekrar bu illere nakledilerek eğitimlerine oradan devam ediyorlar.Bundan dolayı , Bakanlık olarak her alanda, her yerde, her kuralda, hızla eğitime devam mottosuyla tüm arkadaşlarımız ve bakanlarımızla birlikte bu süreci başarıyla yönettiğimize inanıyorum.Kahramanlarımıza, öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. .. hocalarımız” dedi.

Konuyla ilgili değerlendirmeleri bakanlığın resmi internet sitesinde paylaşan Bakan Özer, “Öğretmenlerimiz ilk günden itibaren Milli Eğitim Bakanlığı’nın atamasını beklemediler. Orada bir afet durumu yaşandı. Gece gündüz eğitim, manevi pekiştirme, malzeme tasnifi, insan tasnifi sağladılar. “Bütün hocalarımızla gurur duyuyoruz, bütün hocalarımıza minnettarız. Devlet ve milletle el ele vererek bu süreçleri hızla atlatacağımıza inanıyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu